Oficiální stránky zpěvačky: Céline Dion

Célinina nadace: Cystic Fibrosis Canada


Únor 2016

The words that Celine spoke during the show Feb. 23 on her first night back

28. února 2016 v 18:05 | Celinka |  Informace
"Děkuji Vám. Nacvičovala jsem tuto píseň v mé šatně a šlo to lépe než teď. V mém životě jsem měla oči jen pro mého manžela, který seděl támhle noc co noc. Lidé si mysleli, že se dívám přímo na něj, ale nedívala jsem se. Nepotřebovala jsem to, protože kdykoliv jsem zavřela oči, cítila jsem Reného na podiu se mnou, ať seděl na jeho místě támhle nebo na balkoně, v zákulisí nebo doma s dětmi. Vždy byl a bude na podiu se mnou. A nic na světě to nezmění.

Víte, René mě vždy obklopoval těmi nejlepšími lidmi. Věřila jsem mu tak moc, a tak jsem nikdy neměla šanci něčeho bát. Teď si myslím, že je to jen přirozený impuls, na který se ptám sama sebe. Nechal by ty milé lidi hrát si s těmito hračkami? A ehm….je ta píseň moc rychlá, je ta píseň moc pomalá eh…nemluv tak moc. Je opravdu nádherné, že od doby, co tu fyzicky se mnou není, je více přítomný.

René byl nejlepší kritik. Nikdy mi neříkal to, co jsem chtěla slyšet, říkal mi to, co jsem potřebovala slyšet. Víte, noc co noc, když jsme jeli domů ze show, kdy byl tak potichu, uvědomila jsem si, že se zjistit,jak mi něco říct, aniž by ublížil mým citům umělkyně. Ale také mi musel sdělovat věci, o kterých nepřemýšlel a řekl to úmyslně, abych se s tím poprala a vyrostla. Vzala od něho tu kritiku.

René je jediný muž, kterého znám celý život. Vždy mezi námi vytvořil ten pocit, jakoby jsme byli na prvním rande, není to úžasné? Nikdy nemluvil stroze, vyjadřoval se jemně a choval se jako gentleman. Byli jsme jako jeden člověk a pořád jsme, nikdy se to nezmění.

Víte, možná už teď neslyším jeho hlas, ale mluvím s ním. Stále na něj myslím. Cítím a vím, že mě slyší. Vím, že mi dá znamení, jestli souhlasí nebo nesouhlasí s věcmi, které dělám. A teď cítím, že mi říká, abych přestala mluvit a začala zpívat. Děkuju Vám mockrát, děkuji Vám mockrát, že tu jste dnes večer. Jestli Vám nevadí, když řeknu pár slov francouzsky, tak je to dobře. ""Nikdy jsem nežila bez Reného. Vždycky tu bude se mnou. Děkuji za všechna vaše slova, vaše gesta, svá mlčení a veškerou svou lásku. Je to opravdu dobrý pocit v posledních týdnech. Toto vystoupení je můj způsob, jak vám dát všechnu svou lásku na oplátku. Děkuji za to, že jste tu, miluji Vás.""

Děkuji, miluji Tě, René."


Recording new french album - 17th February

18. února 2016 v 16:11 | Celinka |  Informace
Prochází přes hurikán nekonečné bolesti, ale neztratila úsměv - z jejích očí a tváře je vidět smutek, ale je tu také jiskra odvahy a síly. To je důvod, proč ji miluji. Není to jen o hlase a hudbě, je to hlavně o její úžasné duši a srdci. Ona je čistá inspirace, má křehké a zároveň silné srdce.
Včera nahrávala nové francouzské album společně s Humbertem Gatica.


Taking Chances World Tour - Prague

17. února 2016 v 12:29 | Celinka |  Informace
Včera ve slovenské televizi Doma dávali Throught the eyes of the World / Struhujuce Turné / Očima Světa.
Dokument je o božské Céline na její cestě do 23. států napříč pěti kontinenty s velkolepou show a nezaměnitelným hlasem koncertního turné Taking Chances, které sa konalo v letech 2008 a 2009. Výjimečné bylo i proto, že Celine cestovala spolu se svojím dnes už zesnulým manželem Reném; jejich tehdy ještě jediným sedmiročním synem Reném-Charlesem; maminkou a zbytkem rodiny. Počas koncertu můžete nahlídnout i do zákulisí a vidiět nejen zbožňovanou umelkyni, ale mimo žáru reflektorů i úplne jinou, "pozemskou" Celine - citlivou ženu, která je v zákulisí manželkou, matkou a dcerou...
Přidávám ukázku z dokumentu, tedy z června 2008, kdy Céline navštívila Prahu.


"Céline & René" - část 9.

17. února 2016 v 12:16 | Celinka |  "Céline & René"
"Copak se děje, miláčkové moji?" Přicházím k nim, a jak na ně začnu mluvit, přestávají plakat. René si sedne do křesla naproti postýlkám a začne vyprávět příběh, o velké lásce.
"René, to byla nádhera." Chytnu ho za ruku, on ji políbí a zadívá se na miminka.
"Jsem tak šťastný, Cel." Široce se usměje, možná má i slzy na krajíčku, ale těžko říct. Uspíme spolu děti a vracíme se zpět do ložnice. Lehám si do postele a přikryju se peřinou, René chvíli stojí u postele, o něčem přemýšlí a pak si lehá ke mně.
"Napadlo mě, co kdybys dělal manažera tobě i naší dceři?" Protočím očima a zasměju se.
"Lásko, sám si řekl, že tomu dáme čas. A dvě zpěvačky nezvládneš, zvlášť když je jedna začínající. Nepřemýšlej teď nad tím a pojď ke mně." Rozpřáhnu náruč a on se ke mně nenápadně souká. Musím se tomu smát. Chvíli mě hladí po tváři, pak zhasne svítící lampičku na mém nočním stolku a něžně mě políbí. To je signál vášnivé noci, kterou teď už nic nemůže překazit.
A taky že nepřekazí.
Sundá mi gumičku z vlasů, proplétá v nich prsty a jemně mě zatahá, až zavzdychám. Zavřu oči a propadám hluboké vášni.
Nedokážu vypsat detail po detailu, co René přesně udělal, co jsem udělala já. V takové nádherné chvíli ani moc nevnímáte, co děláte. Chcete jen uspokojit partnera a prožít tu vášeň, lásku, …
René vždy býval romantik, věděl a stále jistě ví, co mám ráda, co nemám ráda, jak se mě může dotknout, protože mám celkem křehké tělo, i když to na veřejnosti moc nepřiznávám. Tohle je jiné, jiné než když upadnu na podiu a narazím si koleno. V tu chvíli mám nohy z oceli, ale když jsem takhle s Reném a užíváme si krásné chvilky, jsem ta křehká jemná žena, které způsobí modřinu i hrubší dotknutí.
Předehra je snad to nejkrásnější, i když s tím člověk dost spěchá, protože chce dosáhnout toho nejlepšího vzrušení, ale na konci si řeknete: "sakra, vždyť začátek je to nejkrásnější".
"Miluji tě." Přitisknu si ho k sobě a dám mu pusu na nos.
"Ty jsi sladká. Taky tě miluji." Políbí mé čelo a dále se mě něžně dotýká. Svlékám mu pyžamo, on zase to mé.
"Céline." Šeptá mi do ucha. Nechávám se unést, úplně se uvolním a políbím ho, s tím polibkem přichází to spojení a trvá docela dlouho.


Když se ráno probudím, René vedle mě není. Prohrábnu si vlasy a tiše se zasměju. Jsem tak šťastná. Najednou si uvědomím, vždyť dnes už mi je 43 let. Pane Bože…
Obmotám si peřinu kolem těla a jdu se podívat do pokoje dvojčátek, tak nikdo není. Ani v pokoji René-Charlese a Michelle. Zvláštní, třeba budou venku.
Venku také nikdo není, zjišťuji. Postavím teda vodu na kávu a znovu se rozhlédnu po domě. "Kolik je asi hodin?" Řeknu si a pak se podívám na hodinu. Je 9 pryč. Zazvoní telefon, okamžitě ho zvedám.
"Dion, prosím?"
"Céline?" Ozve se hlas na druhé straně.
"Ano, Céline." Posadím se na židli u našeho baru.
"Céline, chceme ti jen popřát všechno nejlepší k narozeninám, užij si den s rodinou a zítra se uvidíme na show." Poznávám hlas Marca, manžela Anne-Marie, dcery Reného.
"Na show? Vy jedete do Vegas? Celá rodina?" Žasnu.
"Ano, jedeme i s dětmi. Anne-Marie říkala, že dlouho neviděla tátu, tak jsme si naplánovali výlet a jedeme za Vámi. Děti už se moc těší na dědečka." Zalívám kávu horkou vodou.
"Byli jste tu před dvěma týdny na křtu dvojčat, mohli jste tu zůstat. Každopádně se budeme těšit. Přespíte u nás?"
"Cel, to nevíme. Nechceme Vás otravovat, máte teď doma miminka a určitě je toho na tebe a tátu moc, takže to nechceme hrotit. Zůstaneme v Caesars. A prosím tě, nepřemlouvej nás." Zasmějeme se společně.
"Dobře, dobře. Tak moc děkuji za přání a zítra se uvidíme. Pa." Položím telefon.

"L'amour existe encore"

14. února 2016 v 13:30 | Celinka |  Informace
Román o zamilovaném drahocenném kanadském páru a jejich kariéře.
L'amour existe encore
Kniha od Kathryn Williams, která vyjde v březnu 2016. Pouze ve francouzštině.


Céline: Strhujúce turné

11. února 2016 v 19:40 | Celinka |  Informace
16. 2. 2016 ve 23:00 na TV Doma se bude vysílat Célinino turné.
My Češi v televizi nemáme tuto stanici, kdo by se chtěl dívat, může se dívat online zde:
http://original.livestream.com/tvdoma

Upoutávka:


L'Hymne / Hymn

7. února 2016 v 21:45 | Celinka |  Informace
Céline nazpívala duet s Fredem Pellerinem, je to hudba pro francouzskou pohádku.
Píseň nese název "L'Hymne". Také by se měla objevit na jejím novém francouzském
albu, které vyjde ke konci března 2016.

Céline ale tuto píseň nazpívala v angličtine "Hymn", mně osobně se líbí více."Céline & René" - část 8.

7. února 2016 v 20:37 | Celinka |  "Céline & René"
Musela jsem se začít smát, začal mi vyprávět vtipy a to je vždy unikátní. Věřte mi, od Reného vždy.
Pomohl mi obléct si župan, zabalili jsme spolu kluky do osušky a odnesli do jejich pokojíčku.
"Lásko, podáš mi prosím čisté pyžamo pro Eddyho a Nelsona? Mělo by to být v té skříňce." Ukážu na skříňku a hledám dudlíček pro mého plačícího synka Nelsona.
Oblékneme je a připravujeme je pomalinku na spánek. Rozvážu si župan a začnu kojit nejdříve prvního a pak druhého, aby měl každý chvilku s maminkou sám pro sebe.
"Budeš jim vyprávět pohádku, René?" Zasměju se a on se posadí blíže ke mně, dá mi pusu do vlasů a pronese nádhernou větu:
"Dnes jim budu vyprávět o tom, jak moc se maminka s tatínkem milují." Zaboří nos do mých vlasů a zůstává tak pár sekund.
"Moc tě miluji, lásko." Zašeptám a pohladím ho po tváři.
"Také tě moc miluji, moje Céline." Políbí mě na tvář a odchází.
"Budu čekat v ložnici." To, že by bylo znamení. Upřímně řečeno, takovou krásnou chvilku mu přece dneska nezkazím, pokud k tomu směřuje.
Po kojení uložím miminka do postýlek, přikryju je, dám pusinku na dobrou noc a zhasnu světlo. Dveře ale vždy nechávám pootevřené, abych je v noci slyšela, kdyby plakali.
Jdu za svým starším synem, René-Charlesem, sedí u televize ve svém pokoji a kouká na nějaký film.
"Jdu si s tatínkem lehnout. Jsme unavení. Jdi spát brzo, ano broučku?" Obejmu ho.
"Jasně, mami. Za chvíli budu hrát hru přes internet s kamarádem ze školy, nevadí?" Rozdělá si chipsy.
"Nevadí, ale žádné blbosti a brzo spát." Dám mu ještě pusu na čelo a nechám ho o samotě.
Má dcera Michelle leží na posteli s notebookem.
"Jdeme si s tatínkem lehnout, princezno. Neponocuj." Dám jí pusu na čelo stejně jako mému synovi a chci odejít, ale osloví mě.
"Mami." Vrátím se k ní a posadím se na postel. "Děkuji za krásný den." Obejme mě, hladím ji po vlasech a začnu zpívat Lullaby. Michelle se ke mně přidává a vzniká z toho na malý moment duet.
"Mluvila jsem s tatínkem o tom zpívání. Říkal, že popřemýšlí, ale dáme tomu čas, teď je toho hodně." Zaraduje se a pak se zadívá do mých očí. Proč tento kontakt mi vždycky zrychlí dech? Jsem asi jen velice hrdá na to, že mám dcerku, kterou jsem si vždycky přála.
"Tak já půjdu, hezky se vyspi." Mrknu na ni.
"Užijte si to." Lehce mě šťouchne do ramene, hned vím, o co jí jde.
"Hele, hele, hele. Takové věci tě nemusí zajímat, jsme tvoji rodiče. Tak, já jdu, Miško." Zasmějeme se ještě a pomalu už odcházím.

"Lindo, Alaine, vím, že je chvilka po 20:00, ale jdu si s Reném lehnout. Přeji Vám dobrou noc." René se najednou ocitne za mými zády a popřeje jim také dobrou noc."
"Tak pojď miláčku." Zašeptá mi do ucha a vede mě do ložnice. Zavře potichu dveře.
"A jsme sami." Hladí mě chvíli po tváři, poté mě něžně políbí.
"Nejsem si tím jistá, lásko." Zpanikařím. To jsem celá já…
"Já vím, že je to už delší dobu, ale hlavně se uklidni. Jako zpěvačka nervozitu zvládáš, ale v téhle roly manželky opravdu ne." Zasměje se a odnese mě do postele. Nechal rozsvěcené svíčky.
Lehne si ke mně a pomalu mi rozváže župan, chvíli obdivuje mé tělo.
"Cel, jsi nádherná." Usmívá se a přibližuje se k mým rtům, kousnu se do nich, v tu ránu mě René políbí, dlouze a něžně. Má pro to slabost.
Rozepínám mu košili, on mě mezitím líbá na rameni, z toho mám husí kůži. Ale když dochází ke krku, zavřu oči.
"A nádherně voníš." Políbí mě za uchem, přitisknu si ho k sobě a nechám ho pokračovat.
"Lásko…" Zavzdychám, když se dotýká mé nohy. Co se ale děje dál? Nečekaně nás vyruší pláč dvojčátek.
"Ach…" Povzdechnu si a podívám se na Reného.
"Je mi to strašně líto, René." Utiší mě, políbí mě a jde se mnou za miminkama.

TV Doma se Céline

6. února 2016 v 23:03 | Celinka |  Informace
Slovenská televize TV Doma chystá premiéru filmu Through The Eyes Of The World,
který byl natočený v roce 2008 v průběhu světového Turné Céline.
Premiéra se bude vysílat 16.2. ve 23:00 pod názvem Celine - Strhujúce Turné


"Céline & René" - část 7.

6. února 2016 v 21:43 | Celinka |  "Céline & René"

Po masáži se René šel osprchovat a já doplnila zeleninu a sýry na talíře.

Napadlo mě ještě udělat každému kávu, zkrátka jak už jsem řekla, udělali jsme si krásné rodinné odpoledne, jako každý jiný.

"Co byste si dali k večeři?" Zapřemýšlím a má dcera hned odpovídá.

"Co takhle dát si něco lehkého? Nějaký salát?" Navrhla bych Caesars, ale René se do toho vloží.

"Těstoviny, kuřecí maso, rajčata, okurka, paprika…a smíchat s francouzským dresingem." A bylo to vymyšleno. Kolem 19:00 odcházím do kuchyně salát udělat. Co se týče dvojčátek, ty vykoupu a nakojím a uspím až po večeři. Ještě se neprobudili a během pití kávy jsem je kojila.

"Večeře! Všichni ke stolu!" Volám ze dveří, které vedou na zahradu. RC si hodil poslední koš a přibíhá ke stolu.

"Dobrou chuť." Popřeju.

"Céline, ehm… Vadilo by ti, kdybychom s Alainem odjeli zhruba na měsíc domů? Já vím, že je to hloupé, ale nechceme Vám tolik zasahovat do rodiny." Zakuckám se tak, až mě René musí poplácat po zádech.

"Vždyť vy jste také naše rodina. Jsme rádi, že tu s námi jste." Linda si nešťastně povzdechne a Alain zatím pronese pár slov.

"Céline, René, Lindo, napadlo mě. Linda tu zůstane, maminka Therese přijede zítra, stejně se koná Célinina oslava a já odjedu do práce a za měsíc se vrátím." Věřte mi, tohle Alain nemyslel vážně. Neodjel by nikam bez své manželky a do své práce nemusí, když ji může dělat přes internet. Asi nám nechtějí narušovat soukromí.

"To se takovou dobu neuvidíme?" Vypadá to, že se za chvíli začnou dohadovat a dojde k nějaké hádce.

"Počkejte, počkejte." Zadržím je. "Pokud Vám přijde, že nám narušujete soukromí, tak se to může vyřešit jiným způsobem a nemusíte se od sebe odtrhávat. Apartmá v hotelu Caesars Palace se dá rezervovat, to není problém. To zařídím. A není to daleko od nás. Maminka stejně zůstane tady, takže by mi pohlídala dvojčata, kdyby nemohla Michelle." To se všem zdá jako dobrý nápad.

"Tak fajn, zítra po oslavě odjedeme do hotelu." Dodá Alain. Všichni už znovu začnou jíst a vypadají spokojeně, ale já přemýšlím nad tím, co se tu řeklo. Oslava pro mě?

"René? Jaká oslava? Ty jsi mi něco zapomněl říct?" Alain si rychle zakryje pusu rukou.

"Promiň René, to mělo být překvapení a já to prozradil." René se jen tak ušklíbne a chytne mě za ruku.

"Neboj, lásko, nic velkého. Vím, že toho je teď moc, takže nebudeme zvát celou Vegas." To se mi uleví, protože na takové oslavy já momentálně nemám.


Sbíráme špinavé nádobí ze stolu, a když si někdo nevšímá mě a Reného, zašeptám mu do ucha:

"Vykoupeš se mnou Eddyho a Nelsona?" Zadívá se mi do očí a políbí mě.

"Určitě." S úsměvem na tváří odnáší i nádobí, které v ruce držím já, a pak spolu vyndáme dvojčátka s kočárku, kde spinkali.

"Jdeme vykoupat kluky a ty Michelle, pomůžeš prosím Lindě a RC se půjde osprchovat, ano?" Obě děti přikývly a udělaly to, o co jsem je požádala.

"Napustím pro ně vodu Cel." Říká René, zatím co já svlékám dvojčátka. Když se ale René otočí, vidí mě stát nahou s Eddym v ruce. Na moment zadrží dech.

"Já myslel, že…" nedokáže ani dokončit větu. Pravda, asi bych ho neměla takhle svádět, když jsem mu minulou noc řekla, to, co jsem mu řekla. Ale kdo ví, jak to dopadne dnešní noc?
"Půjdu s nimi, jo?" Dá si dřevěnou židličku k vaně a podá mi a druhého chlapce. Pomaličku je oplachujeme vodou a já přitom zkoumám Reného, nedokáže ode mě odtrhnout oči.

Célinin proslov - Celebration of life

4. února 2016 v 21:12 | Celinka |  Informace
Včera od 19:00 do 21:00 v Las Vegas v Caesars Palace, kde má Céline svou show, se konala Oslava života Reného "Celebration of life".
Lístek do Caesars Palace si mohl koupit každý.
Samozřejmě nechyběla Céline, syn René-Charles a děti Reného z předešlých manželství: Anne-Marie, Patrick, Jean-Pierre.
Proslov měli také přátelé, kolegové Reného, ...
Zazněly i historky, které s Reném zažili a určitě to rozesmálo publikum a samotnou Céline.
Byla ten večer nádherná, usmívala se i plakala. Její proslov byl zakončením večera a na konci sdělila Renému,
že ho velmi miluje, a že mu za všechno děkuje.
Nechyběl ani model Reného ruky, který Céline nechala udělat, když by René hodně nemocný a nemohl s ní být na show,
aby jí popřál štěstí, jako to vždy dělával.

Célinin dvacetiminutový proslov.


"Céline & René" - část 6.

4. února 2016 v 21:12 | Celinka |  "Céline & René"

"Jsme doma!" zavolám na zahradu, kde jsou momentálně všichni. RC hraje basket, dvojčátka spinkají pod slunečníkem a Reného nevidím. Linda s Alainem právě přinášejí obložené talíře.

"Ahoj holky, dáte si?" pokládají na stůl různé druhy sýrů, šunky, zeleniny, …

"Čím si to zasloužíme?" Ukradnu ze stolu jeden plátek sýra a jdu se podívat na má malá miminka.

"René Vám chtěl udělat radost, je víkend, všichni jsme doma, je to takové rodinné odpočinkové odpoledne." Michelle odběhne do domu převléknout se a odložit nákupní tašky, které jsme s sebou přinesly. Přivítám se ještě s René-Charlesem a jednou si hodím na koš, ano, trefím se a RC se raduje. Ale stejně prý nejsem dost dobrá jako tatínek. Rozesměje mě to.

"Céline, René je nahoře, jestli chceš za ním jít. Vypadal ale docela sklesle." To mě vyděsí a okamžitě běžím nahoru do naší ložnice. Odhodím svou kabelku na postel, spatřím Reného v naší koupelně, vtrhnu tam.

"Lásko, je ti něco?" Položím ruku na jeho rameno a ustaraně se na něho podívám. Všimnu si, že máchá něco v umyvadle. No ne vyloženě máchá, ale nervuje se nad něčím tak malinkým.

"Nic se neděje, Cel. Jen mě naštvala tahle věc. Měl to být dárek k tvým narozeninám a je to poškrábaný, koukej. To snad není možný, přitom je to kvalitní, jako vždy." René mi ukáže stříbrný náramek, je moc krásný, ale když se mu něco nelíbí, tak je pochopitelné, že si to musí vyřešit sám - tedy co se týče dárků nebo takových maličkostí pro mě, pro děti, …

"To nevadí, lásko. Tak ho vyměníme." Pohladím ho po ruce a usměju se na něj. I to nepomůže, tváří se pořád stejně možná ještě víc zklamaně.

"Zítra máš narozeniny…" Opře se o umyvadlo a snaží se přemýšlet, hladím ho po zádech.

"Víš co? Svlékni si to tričko a já tě namasíruju." Podívá se na mě a nechápe.

"Aby ses uvolnil a přišel na jiné myšlenky, tak šup. Jdu se převléknout a až se za 5 minut vrátím, budeš ležet na tom masážním lehátku, které je na balkóně a s úsměvem lásko, s úsměvem." Mrknu a rychle odběhnu ještě před tím, než stačí něco říct.

Hodím na sebe kraťasy a tílko, pohodlné domácí oblečení. Když chodím bosa, je mi nejlépe, takže si neberu žádné botičky.

Když se vrátím do ložnice a otevřu dveře na balkón, René tu není, ani to masážní lehátko. Sejdu dolů a zahlédnu skrz okno v obýváku, že to připravil na zahradu, abychom byli celá rodina pohromadě. Přišel mi to jako moc dobrý nápad. Když je ten víkend a máme čas na rodinnou pohodu.

"Tak lehni si, lásko." Připravuju si ruce a olejíček. René si dal lehátko blízko ke stolu, aby mohl uždibovat plátky sýrů a šunky.

"Ale přitom se nejí, René." Zamračím se, samozřejmě to beru s humorem.

"Pak namasíruju já tebe." Mrkne na mě a už si konečně lehne.

"Já si to víc užívám, když můžu masírovat tebe, lásko. A teď se uvolni a relaxuj. Miluji tě." Dám mu pusu na tvář a vrhám se na masáž.

Povídáme si s Lindou, RC stále hraje basket, dvojčátka spinkají, a nebo se dívají na mě, tatínka, RC. Uvědomuju si, jaké mám štěstí. Takhle můj příběh zní, jakože žijeme normálním životem a nemáme žádné starosti. Ano, máme normální soukromý život, ale stále se to odlišuje od normálních lidí. I když se nepovyšujeme nad ostatníma. A co se týká starostí, těch bude moc, ale to je v každé rodině nebo v práci.

Když přichází převlečená Michelle, vzpomenu si na tu věc ohledně zpívání. Hned to navrhnu Renému.

"René, jak jsme byly s Michelle venku…" odkašlu si.

"A užily jste si to?" skočí mi to řeči.

"Ano, lásko. Ale Miška mi řekla, že by si se mnou ráda zazpívala zase na podiu a mě napadlo, že bychom jí mohli pomoct a vytvořit z ní hvězdu. Vím, že v dnešní době je to o dost složitý než jak to bylo za mě, ale…co si o tom myslíš? Krom toho má nádherný hlas a to ty přece víš." René ze začátku neříká nic a vychutnává si tu masáž.

"Lásko, to je skvělí nápad, ale já nemůžu manažerovat dvěma zpěvačkám. Museli bychom najít jiného manažera a zařídit tolik věcí." Už by chtěl okamžitě všechno začít organizovat, ale taky si musí odpočinout.

"Jen jsem ti to sdělila, nechci, abys nad tím hned přemýšlel. Dáme tomu čas, teď máme miminka, novou show a musíme si tolik věcí zorganizovat a najít si čas i na soukromý život, i když tenhle víkend je to takové volnější se mi zdá." Usmívám se a sleduju mé děti. Sluníčko svítí a dává mi novou energii.

@celinedion Insta

3. února 2016 v 20:34 | Celinka |  Informace

Céline má své oficiální webové stránky celinedion.com, facebookovou stránku Céline Dion
a Twitter pod stejným jménem, tyto stránky spravuje pouze její tým.
Před pár měsíci si ale Céline založila instagram, který spravuje ona osobně.
Můžete ho navštívit:
https://www.instagram.com/celinedion/


Celebration of life

2. února 2016 v 21:48 | Celinka |  Informace
V Las Vegas, Caesars Palace se dne 3. února 2016 od 19:00 do 21:00 bude konat Celebration of life
na počest Reného Angélila.
Rodina zve každého, kdo by rád přispěl k dárcovství na Azar-Angelil Research Chair pro rakovinu ústní.


"Céline & René" - část 5.

2. února 2016 v 21:30 | Celinka |  "Céline & René"

Po obědě jsme já a moje dcera vyrazily do centra. Nakupování je nakupování, však mě znáte, mí milí fanoušci. Ale tentokrát jsem si nechtěla kupovat nic já pro sebe, ale pro mou dceru. Hlavní věc byla sehnat plesové šaty. Upřímně, nemá jich zase tolik, ale na mou show nebo někam do společnosti ráda kupuje nové. V tomhle je rozhodně po mně.

"Tak o čem jsi potřebovala mluvit?" obchod byl prázdný a prodavačka nás nechala vybírat si, co potřebujeme. Možná to nebyla vhodná chvíle ptát se jí na její trápení, ale za pokus to stálo.

"Bylo by lepší, kdybychom se na to posadily, mami. Co tyhle šaty? Líbí se ti?" vytáhne tmavě-modré šaty dlouhé až na zem s krásným ozdobením kolem pasu a prsou.

"Jsem už netrpělivá, víš, že ti chci pomoct. Zkus si je broučku." Čekám u zatažené kabinky. Víc než na šaty teď myslím na to, co se stalo. Ah bože….

"Ty jsou nádherné, mami. Vezmeme je?" má princezna se v nich projde a je z nich pochopitelně nadšená.

"Ještě bych k tomu potřebovala boty." V tom nás zaslechne prodavačka a okamžitě nás vede k nádherným botám

"Mami, ty jsou spíš tak pro tebe než pro mě, já v tomhle moc chodit neumím." Zašklebí se.

"Tyhle nejsou moc vysoké a rozhodně jsou pro Váš věk, slečno." Ozve se prodavačka s nádhernými krémovými lodičkami.

"A je to od Dolce & Gabbana." Zamrkám a má dcera se zasměje.

"No dobře, dobře, vezmu si je." Platíme a dostanu takový návrh.

"Co kdybychom zašly koupit něco nezdravého a šly si sednout do parku?" No Michelle nevěřila vlastním uším.

"Ty a něco nezdravého? Co já vím, tak miluješ chipsy, ale že bys šla třeba na hamburger nebo…" kývám na ten hamburger. Ano, jsem to já, Céline Dion, ale tak přece si to také můžu dovolit, jako jakýkoliv jiný člověk.

Zašly jsme tedy koupit hamburger a šly do nejbližšího parku. Sem tam prošel někdo se psem nebo nějaký ten pár. My se ale chovaly, jakoby jsme byly obyčejní lidé. A to taky, že jsme, jen ten show-business, no víte.

"Tak už mi to povíš, broučku?" Zakousnu se do hamburgeru, a dost s chutí.

"No, víš mami. Líbí se mi jeden kluk, ale…" Očividně mě to překvapí a jsem z toho nadšená.

"Ale ne, mami. Poslouchej, to není vše. Chápu, že máš radost, ale nech mě prosím mluvit." Vypadá rozrušeně, chytnu ji za ruku a pobídnu ji, ať pokračuje.

"No a bojím se mu to říct, a no víš…" zakucká se. "Je to takové trapné, když mi něco řekne a já odpovím úplně hloupě, a nebo jen tak přikyvuju." Pokračuje. Hladím ji po ruce a přemýšlím nad tím, co mi právě řekla.

"Holčičko moje, to je úplně normální. A neboj, ono se to nějak vyvine. Zkus se nestydět. Pamatuješ, když jsme spolu zpívaly na jednom z mých koncertů? Tolik lidí tam bylo a ty ses i přesto odhodlala. Holčičko moje drahá, jsem tu vždy pro tebe a vždy ti ráda pomohu. Nechci, aby ses trápila. Věř mi, buďto to vyjde, nebo ne. Ale bude to přesně tak, jak to má být." S láskou mě obejme a nechce mě pustit.

"Děkuju, maminko. Mám tě moc ráda." Políbím ji do vlasů a šťastně si povzdechnu.

"Já tebe taky, holčičko."

Procházíme se po parku, povídáme si o tolika věcech, je to opravdu příjemné odpoledne. Pravda, potkaly jsme pár fanoušků, ale tentokrát jsme měly štěstí, že se nestrhla lavina.

"Co kdybychom zašly na dětské hřiště?" Napadne mě. Víte, miluju brouzdat se bosa pískem a u houpaček je vždy písek. Má dcera se rozeběhne, aby byla první na houpačce.

"Dobře, vyhrála jsi." Dobíhám za ní a také se posadím na houpačku. Boty hodíme stranou a zaboříme nohy do písku.

"Taková úleva." Zadívám se na nebe.

"To ano…" přikývne Michelle.

"Chci se tě ještě na něco zeptat, mami." Přizná se a já moc ráda naslouchám.

"Chtěla bych si s tebou zase někdy zazpívat." Po této větě začnu zpívat I drove all night, nevím, proč mě zrovna napadla tato píseň, ale Michelle se přidala, udělaly jsme z toho duet a hlavně pobavily se.

"S tebou je taková legrace, mami." Směje se ještě poté. "Ale já myslela na podiu." Pokračuje.

"No, to by šlo, ale chodíš do školy a nemůžeš vystupovat každý večer." Zamyslím se nad tím. Teoreticky by to šlo, mohla by nahrát píseň.

"Tak dobře, ale chvíli bych s tím počkala, zlatíčko. Vyhlásíme konkurz a nahraješ svou vlastní píseň." Přestane se houpat, otevřu pusu a chvíli se na mě dívá.

"Mami..mami…to myslíš..no..vážně?" Zakoktá.

"Ano, to myslím. Máš nádherný hlas a je škoda toho nevyužít. Všechno to ale spolu a s tatínkem ještě domluvíme. Teď už bychom ale měly jít domů. Budou si dělat starosti, zdržely jsme si zhruba o hodinu."